Fitomed- Serum olejkowe antyoksydacyjne



Cześć dziewczyny!

Dzisiaj mam dla Was recenzję serum, które mnie nie opuszcza, lecz czy zużywam go z przyjemnością?

Fitomed- Serum olejkowe antyoksydacyjne

INFORMACJE OD PRODUCENTA
Skład: olej z pestek czarnej porzeczki, olej z pestek granatu, olej słonecznikowy, kwas alfa-liponowy, witaminy C i E, lipo glicyna

Działanie: Serum antyoksydacyjne to luksusowy olejek zawierający zespół witamin oraz zimnotłoczone, nierafinowane oleje roślinne o wysokiej zawartości cennych kwasów nienasyconych i substancji antyoksydacyjnych. Dostarcza skórze substancji aktywnych, potrzebnych do zdrowego funkcjonowania naskórka oraz związki o działaniu zapobiegającym starzeniu się skóry. Substancje antyoksydacyjne obecne w zastosowanych olejach roślinnych oraz witaminy E i Czapobiegają namnażaniu się wolnych rodników oraz neutralizują je w naskórku.

Przeznaczenie: Serum antyoksydacyjne polecane jest do stosowania na dzień. W upalne dni daje uczucie komfortu, a jednocześnie chroni przed promieniami UV ( SPF 2-3) i zanieczyszczonym miejskim powietrzem.
Serum antyoksydacyjne polecane jest również po peelingach, zabiegach dermabrazji oraz dermorollerach. Skóra po tych zabiegach jest bardziej wrażliwa i ma zwiększoną zdolność wchłaniania substancji aktywnych. Najlepiej w tym czasie stosować wysokiej jakości kosmetyki naturalne, które nie zawierają konserwantów, barwników, kompozycji zapachowych. Takim kosmetykiem jest Serum olejowe antyoksydacyjne Fitomed.
Właściwości: Serum antyoksydacyjne łatwo się rozprowadza, dobrze się wchłania i jest bardzo wydajne.
Sposób użycia: 1-2 krople serum rozprowadzić na czystej skórze do uzyskania cienkiej warstwy.

Skład INCI:
 Ribes Nigrum Seed Oil, Punica Granatum Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Alfa Liponic Acid, Capryloyl glycine, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
* W trosce o Państwa satysfakcje, a także o zachowanie najwyższej jakości naszych produktów, sera Fitomed umieszczamy w opakowaniach typu "Airless" klasy farmaceutycznej. Dzięki rozwiązaniom tego typu, obecne naturalne substancje czynne nie wchodzą w reakcje z powietrzem, zachowując swoją skuteczność do ostatniego użycia. Zaś ergonomiczny kształt umożliwia precyzyjną i higieniczną aplikacje w każdych warunkach.

Olej z pestek czarnej porzeczki należy do trójki olejów szczególnie bogatych w kwas gamma-linolenowy GLA (zawiera go dwa razy więcej niż olej z wiesiołka). GLA należy do grupy kwasów omega-6 i do grupy witaminy F. W oleju obecne również są kwas linolowy LA (omega-6) i linolenowy ALA (omega-3). Stosunek kwasów omega-3 do omega-6 w tym oleju jest jak 1 do 5 i jest to najbardziej optymalna proporcja.
Zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych w oleju porzeczkowym wygląda następująco:
Kwas linolenowy ALA - 10-20% omega-3
Kwas linolowy LA - > 40% omega-6
Kwas gamma linolenowy GLA -13-15% omega-6
Kwas stearydynowy SDA - 2-3% omega-3 (bardzo rzadki kwas)
Oprócz kwasów NNKT w oleju z nasion porzeczki znajduje się rutyna i witamina C, korzystnie wpływająca na kondycję naczynek krwionośnych, a takżewitaminy PP, E, K i D.

Olej z pestek granatu – pestki granatu są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz unikalnego kwasu punikowego (> 70%). Kwas punikowy jestkoniungacją kwasów linolenowych i nazywany jest super kwasem CLA. Kwas punikowy wpływa korzystnie na regenerację układu pokarmowego, układu kostnego (zwiększa gęstość kości). Olej zawiera wysokie dawki gamma-tokoferolu, polifenoli i fitosteroli, ma wysoki potencjał antyoksydacyjny. W kosmetyce używany jest jako substancja czynna, stymuluje podziały korneocytów, pogrubia naskórek, ogranicza powstawanie nowych naczyń krwionośnych, zapobiega zmianom nowotworowym.

Olej słonecznikowy – nierafinowany, zimnotłoczony olej, zawiera szereg nienasyconych kwasów tłuszczowych, dobrze się wchłania i stanowi dobrą, hipoalergiczną bazę dla aktywnych olejów roślinnych oraz substancji czynnych. Kwas alfa-liponowy – silny antyoksydant i suplement diety podobny w swoim działaniu do witaminy, zwiększa skuteczność witaminy E i C.

Kwas alfa-liponowy dzięki rozpuszczalności w tłuszczach i w wodzie potrafi zwalczać wolne rodniki w środku komórki i na zewnątrz niej.

Witamina E i C – popularne i bardzo pożyteczne witaminy, antyoksydanty wykorzystywane nie tylko w kosmetyce. Wymiatają wolne rodniki, synergicznie działają z rutyną (witamina P obecna w oleju z nasion porzeczki) oraz innymi polifenolami. Witamina E przerywa łańcuch reakcji wolnorodnikowej, zapobiega utlenianiu lipidów. Witamina C neutralizuje wolne rodniki do związków o mniejszej toksyczności, regeneruje witaminę E.

Lipoglicyna – rozpuszczalna w tłuszczach postać glicyny, podstawowego aminokwasu budującego kolagen. Glicyna ułatwia transport substancji czynnych, poprawia walory sensoryczne serum. Poprawia wchłanialność i walory sensoryczne olejku.


STRONA INTERNETOWA PRODUCENTA


Jak wiecie ja kocham używać sera, ale nie każde mi odpowiada, jak jest dokładnie z tym? Mianowicie kiedy zaczynałam go używać było okej, ale nie powalało mnie o serum. Przeszkadzała mi mocna tłustość produktu, który tak jakby bardzo długo się wchłaniał i miałam wrażenie, że więcej produktu wyciera się w poduszkę w czasie snu niż wnika w moją cerę. Lecz po regularnym użytkowaniu, gdzieś około po miesiącu zauważyłam, że moja cera znacznie się zmieniła. Jest delikatniejsza, miękka, sprężysta, rozświetlona i bardzo mocno nawilżona, gdzie wcześniej często towarzyszyły mi przesuszenia na policzkach. Więc mogę stwierdzić, że produkt działa i faktycznie się sprawdza, lecz trzeba cierpliwości by zobaczyć efekty. Serum jest bardzo wydajne, używam go od jakiś 2-3 miesięcy i myślę, że jeszcze na niecały miesiąc wystarczy mi tego produktu, zwłaszcza, że jedna pompka pozwala na rozprowadzenie go po całej twarzy.






Udostępnij ten post

5 komentarzy :

  1. muszę wypróbować to serum, kiedyś bardzo często sięgałam po kosmetyki Fitomed, to marka, która się u mnie dobrze sprawdzała

    OdpowiedzUsuń
  2. O tym produkcie wcześniej nie czytałam. Używałam serum z kwasem glikolowym firmy Liqpharm i jestem na tak :) Pewnie skuszę się na kolejne kosmetyki z gamy LIQC, ale nie zaszkodzi poczytać i poszukać innych propozycji ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Firmę znam i bardzo lubię, ale tego produktu nie miałam.

    OdpowiedzUsuń

Cześć:) Miło, że skusiłam Cię do pozostawienia komentarza. Jest to dla mnie bardzo ważne i motywuje mnie do dalszego działania na blogu.

P.S. Komentarze obraźliwe, które nie mają zamiaru konstruktywnej krytyki będą usuwane. Kultura na moim blogu to podstawa! Pamiętaj o tym :)