437- 6 rad dla początkujących z blogosferą
Instagram

Chcesz założyć bloga, lecz nie wiesz od czego zacząć? KLIKNIJ !

Świat blogosfery rozwija się bardzo szybko, lecz jak zacząć? Czy początki są ciężkie? Jakich inwestycji trzeba się podjąć ?
Blog można tłumaczyć jako dziennik sieciowy,  rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Blogi umożliwiają zazwyczaj archiwizację oraz kategoryzację i tagowanie wpisów, a także komentowanie notatek przez czytelników danego dziennika sieciowego.

Lecz jak to wszystko ogarnąć, od czego zacząć?
1.Pomysł- to jest bardzo ważne, musicie się konkretnie określić co chcecie robić, jak mają wyglądać publikowane posty, konkretna tematyka, zero zbędnych informacji, same konkrety. Musicie podjąć decyzję czy idziecie w kosmetyki, life style, Home itd. Czytelnik, który Was odwiedzi musi wiedzieć, gdzie trafił i co znajdzie na Twojej stronie.
2.Aparat- Jakość zdjęć… To największa inwestycja w świecie blogosfery. Czytelnicy są przyzwyczajeni do bardzo dobrej jakości zdjęć, które są wzbogacane jakimiś dodatkami. Dobry aparat to podstawa. Praca przy odpowiednim oświetleniu też daje swoje efekty. Nikt na sam początek nie mówi, że musicie posiadać lustrzankę, ale nie możecie zrobić jednego zdjęcia w dodatku telefonem, gdzie jakoś będzie podkreślana przez piksele…
3.Systematyczność- jeżeli podejmujecie się blogowania nie możecie wrzucać postu kiedy Wam się podoba czyli raz w miesiącu, czy tygodniu… Warto dodawać codziennie wpisy o określonej godzinie, by czytelnik mógł być zorientowany, kiedy coś się pojawi i wie, że może przeczytać o czymś ciekawym.
4.Nie wymuszaj !- Teksty typu „jak będzie 20 komentarzy będzie kolejny post” nie przyniosą Ci sukcesu… Nie możesz wymuszać na czytelnikach niczego, jeżeli prowadzisz już swoją stronę rób to z przyjemności, a nie dla korzyści.
5.Design- Jeżeli chce przyciągać wzrok swoich czytelników, pamiętaj by Twoja strona była schludna, minimalistyczna, treść była czytelna, a wszelkie możliwe social media będą mieć pod nosem. Całość ma być spójna i wyglądać elegancko.
6.Inwestycje- ważne jest to, żeby inwestować cały czas w bloga, jeżeli idziesz w sferę kosmetyczną, kupuj kosmetyki, ciuchy-  orientuj się w nowościach.

Sześć podstawowych rad, jest tego o wiele więcej, lecz każdy z Was zauważy to prowadząc samemu swoją stronę, życzę powodzenia!Udostępnij ten post

6 komentarzy :

 1. Kiedy zaczynałam w ogóle nie wiedziałam jak funkcjonuje ten światek;) ale wszystko jakoś poszło ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojj zgadzam się, że ciągle trzeba kupować nowe kosmetyki by mieć o czym pisać to podstawa :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodalabym jeszcze, traktuj wszystkich swoich czytelnikow na rownie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla osób początkujących na pewno rady będą pomocne :)

  OdpowiedzUsuń

Cześć:) Miło, że skusiłam Cię do pozostawienia komentarza. Jest to dla mnie bardzo ważne i motywuje mnie do dalszego działania na blogu.

P.S. Komentarze obraźliwe, które nie mają zamiaru konstruktywnej krytyki będą usuwane. Kultura na moim blogu to podstawa! Pamiętaj o tym :)