276- Rozświetlający puder mineralny dla każdego rodzaju skóry, także skóry suchej, średnio-kryjącyInstagramWitajcie dzisiaj wracam po chwilowej przerwie technicznej, mam już komputer u siebie i mam nadzieję, że teraz będzie pracował idealnie ;)
Zapraszam na recenzję rozświetlający puder mineralny dla każdego rodzaju skóry, także skóry suchej, średnio-kryjący, e-naturalne.pl.

Strona internetowa producenta:
KLIK

Cena:
19,90 zł

Rozświetlający puder mineralny dla każdego rodzaju skóry, także skóry suchej, średnio-kryjący to puder mineralny rozświetlający będący propozycją pudru matującego, średnio kryjącego idealnego do wykańczania makijażu oraz matowienia skóry. Podkreśla piękno skóry i rozświetla karnację delikatnie odbijając światło, jednocześnie niweluje drobne zmarszczki oraz "niewidzialnie" koryguje skórę. Pomaga zrównoważyć niewielkie zaczerwienienia skóry oraz rozjaśnić zbyt ciemną karnację. Wygładza skórę, nie tworząc jednocześnie efektu maski. Daje efekt idealnego, jedwabistego wykończenia makijażu oraz niweluje nadmiar wydzielanego sebum. Puder posiada filtry UV, co zwiększa ochronę skóry przed działaniem promieni słonecznych.
Puder można wykonać poprzez wymieszanie składników:
• w woreczku (zawarty w zestawie)
• w młynku do kawy - wykonanie w młynku jest zdecydowanie szybsze i wygodniejsze. Jeżeli zostanie użyty młynek, powinien być nowy i przeznaczony tylko i wyłącznie do wytwarzania kosmetyków.
• w moździerzu 

Skład zestawu odpowiedniego do przygotowania 10 g pudru:
Mica Sunrise – 5 g
Dwutlenek tytanu – 0,6 g
Glinka biała – 0,5 g
M-sfera - 1 g
Lepiszcze - 0,5 g
Balance Gold - 1 g
Jedwab sproszkowany - 1,5 g
Pigmenty zawarte w zestawie, w idealnie odmierzonych proporcjach właściwych do uzyskania odpowiedniej barwy 3,8 g: rdzawy (0,8 g), żółty (2,2 g), czarny (0,9 g)
Szpatułka
Pipeta
Naklejka
Plastikowe pudełeczko z sitkiem na puder w komplecie

2 woreczki strunowe do mieszania komponentów

Ilość wszystkich składników zestawu jest dokładnie odmierzona.
 
Dodatkowe elementy niezawarte w zestawie:
BRAK 

Wykonanie pudru:
Sprawdzenie kompletności otrzymanego zestawu.
Przygotowanie stanowiska pracy z zachowaniem podstawowych zasad higieny

Wykonanie w woreczku strunowym:
Do woreczka strunowego wsypujemy wszystkie produkty dostarczone w zestawie, po czym zamykamy woreczek, pozostawiając w nim trochę powietrza i mieszamy, przesypujemy i "miętosimy" woreczek, do całkowitego wymieszania produktów.
Następnie dodajemy lepiszcze, po czym ponownie mieszamy całość. Mieszać należy do momentu uzyskania jednolitego pudru, bez grudek.
Kolejnym krokiem jest wymieszanie ze sobą otrzymanych pigmentów. W tym celu załączone pigmenty wsypujemy do woreczka pozostawiając w nim trochę powietrza i mieszamy, przesypujemy i "miętosimy" woreczek, do całkowitego ujednolicenia koloru (połączenia pigmentów).
Do woreczka z pudrem przesypujemy gotową mieszankę pigmentów, w niewielkich ilościach, za każdym razem mieszając nasz puder.
Pigmenty dodajemy do pudru w niewielkich ilościach, pamiętając aby po każdym utarciu sprawdzić na skórze, czy otrzymany kolor jest odpowiedni. Gdy już otrzymamy pożądany przez nas odcień, przesypujemy całość do załączonego w zestawie pudełka z sitkiem.
Puder jest gotowy do użycia.
 
Wykonanie pudru w młynku do kawy:
Do młynka do kawy wsypujemy wszystkie składniki będące w zestawie, po czym całość miksujemy. Miksować należy bardzo krótko, impulsowo (poniżej 1s), aby nie zgrzać masy.
Następnie dodajemy lepiszcze po czym ponownie mieszamy.
Pigmenty mieszamy w woreczku zgodnie z opisem podanym powyżej w punkcie 3.
Pigmenty dodajemy do pudru w niewielkich ilościach, pamiętając aby po każdym utarciu sprawdzić na skórze, czy otrzymany kolor jest odpowiedni.
 
Wykonanie pudru w moździerzu:
Do moździerza wsypujemy wszystkie składniki zestawu, po czym całość ucieramy, do uzyskania jednolitej gładkiej masy.
Następnie dodajemy lepiszcze po czym ponownie ucieramy całość.
Pigmenty mieszamy w woreczku zgodnie z opisem podanym powyżej w punkcie 3. Można także utrzeć je w moździerzu, należy jednak pamiętać aby przed ponownym wsypaniem bazy pudrowej moździerz był wyczyszczony. 
Pigmenty dodajemy do pudru w niewielkich ilościach, pamiętając aby po każdym utarciu sprawdzić na skórze, czy otrzymany kolor jest odpowiedni.
 
Przechowywanie:
W temp. pokojowej
 
Termin ważności zestawu:
Nie mniej niż 12 miesięcy.

Poniżej macie zamieszczony obraz jak ja wykonałam swój puder.

Co ja myślę na temat tego produktu ?
Zacznę od tego, że bardzo fajnie iż puder mogłam zrobić sama u siebie w domu. Produkty przychodzą bardzo dobrze zapakowane, nic się nie niszczy. Opakowanie na puder mimo, że jest plastikowe nie jest tandetne.  Wszystkie substancje są odpowiednio odmierzone, jedynie z pigmentami nie można szaleć, żeby nie przesadzić ja zużyłam bardzo małą ilość, ponieważ jestem bardzo blada. Sprawdzałam puder na swojej twarzy dosypując pigmentu, żeby nie przesadzić z kolorem. Otrzymujemy bardzo dużą ilość produktu, starczy mi na pewno na bardzo długo. Puder jest jedwabisty, bardzo dobrze zmielony. Jeśli chodzi o jego krycie jest średnie, lecz jakieś delikatne niedoskonałości tuszuje. Utrzymuje się na twarzy cały dzień, nie zapycha, nie tworzy plam. Świetnie odbija światło przez co nasza twarz wygląda na zawsze wypoczętą. Bardzo dobrze gruntuje cały makijaż, nie kryzie się z korektorem jak też z podkładem czy kremem BB. Zauważyłam, że od kiedy stosuję ten puder, moja skórą jest znacznie gładsza i żałuję, że dopiero teraz skusiłam się na mineralny puder. Polecam Wam bardzo serdecznie ten produkt bo kosztuje grosze, otrzymujemy dużą ilość produktu, możemy poczuć się jak mali chemicy robiąc go i efekt wykończenia makijażu jaki nim uzyskujemy jest świetny i nie równa się z żadnym innym pudrem. 

Czy wrócę do tego produktu ?
Tak

Ocena:
10/10Udostępnij ten post

9 komentarzy :

 1. Z chęcią przetestowałabym taki produkt! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ekstra :) Zaciekawiłaś mnie tymi produktami. Fajnie, że dałaś tak dużo zdjęć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mimo wszystko mam większe zaufanie do gotowych produktów, przynajmniej tych kolorowych :) Pewnie tak bym namieszała, że nic by z tego nie było :P
  pozdrawiam, A

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale super to wygląda :) Nigdy nie robiłam sama takiego kosmetyku. Jak już to peeling :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dostałam od nich trzy kosmetyki do włosów, jednak jeszcze nie zrobiłam żadnego.
  Puder wygląda na prawdę fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Trochę roboty z takim kosmetykiem, oby się dobrze sprawdził ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niezle, ze tak fajnie sie sprawdza i super, ze mozna samemu dopasowac kolor :) Sklad bardzo ciekawy, wiec z pewnoscia kiedys sie skusze :)

  OdpowiedzUsuń
 8. świetna sprawa! muszę sobie kupić coś takiego :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe trzeba przyznać - sama jeszcze nic nie ukręciłam :)

  OdpowiedzUsuń

Cześć:) Miło, że skusiłam Cię do pozostawienia komentarza. Jest to dla mnie bardzo ważne i motywuje mnie do dalszego działania na blogu.

P.S. Komentarze obraźliwe, które nie mają zamiaru konstruktywnej krytyki będą usuwane. Kultura na moim blogu to podstawa! Pamiętaj o tym :)